МАН-ын бага хуралд шинээр сонгогдсон 369 гишүүний нэрсийг танилцуулж байна


МАН-ын 28-р Их хурлаар намын дүрэмдээ 50 гаруй өөрчлөлт оруулсан. Үүний нэг нь Их хурлын завсарлагаар хуралдаж, шийдвэр гаргаж байх ёстой Бага хурлын гишүүдийн тоог нэмж, 369 болгосон. Өмнө нь 330 гишүүнтэй байсан юм. МАН саяны Их хурлаараа бүх түвшний удирдлагын тоогоо нэмсэн. Удирдах зөвлөлийн гишүүдээ 24 байсныг 29 болгосон.

Ингээд аймаг, дүүрэг тус бүрээс сонгогдсон Бага хурлын гишүүдийн нэрсийг хүргэж байна. 

Архангай аймаг: Г.Тэмүүлэн, Болормаа, Мөнхнасан, Ё.Баатарбилэг, А.Цогцэцэг, Ж.Нэргүй, Ж.Гурвантамир, Н.Мөнхбаяр, Б.Бямбахишиг, Ж.Мөнхбат, С.Мөнгөнчимэг, Д.Мөнхбат, Б.Баярмагнай, Т.Бадамжунай, 

Баян-Өлгий аймаг:А.Тлейхан Ж.Сауле, Х.Баделхан, А.Гылымхан, Д.Бауыржан, Ж.Керей, Х.Бердимурат, Ж.Акмаржан, 

Баянхонгор аймаг: Л.Элдэв-Очир, Г.Батжаргал, М.Билэгт, Г.Занданшатар, Ц.Отгонбаяр, Г.Хоролсүрэн, С.Батсуурь, Д.Мөнхсайхан, Б.Батцэцэг, С.Баярмөнх, З.Төмөртөмөө, Ж.Ганхүлэг, Г.Энхтүвшин

Булган аймаг: Ж.Бат-Эрдэнэ, М.Оюунбат, З.Батзориг, М.Ариунболд, Ё.Отгонбаяр, Ц.Батбаяр, Ш.Насандулам, Б.Хажидмаа 

Говь-Алтай аймаг: С.Гансэлэм, Т.Ганзориг, В.Рэнцэндорж, Ш.Раднаасэд, В.Сүррагчаа, Ц.Дашдорж, Т.Гантулга, С.Хишигжаргал, Ж.Хичээнгүй, Б.Нандинцэцэг, Д.Ариунболд, М.Амгалан

Говьсүмбэр аймаг: Г.Мөнхцэцэг, Г.Батсуурь, Г.Батзам, Ц.Энхтүвшин, Н.Хүрэлбаатар

Дархан-Уул аймаг: С.Насанбат, Б.Баттөмөр, Г.Эрдэнэбат, Б.Жавхлан, Д.Хаянхярваа, Б.Батболд, Г.Ганболд, Б.Азжаргал, Ц.Түмэнцогт, А.Янжмаа, Д.Атармаа

Дорноговь аймаг: Т.Энхтүвшин, Х.Булгантуяа, С.Түмэнбаяр, Б.Дэлгэрсайхан, Ч.Энхмэнд, Л.Цэцэгдарь, С.Одбаяр, П.Бямбанаранжав, Д.Эрдэнэбаяр 

Дорнод аймаг: М.Бадамсүрэн, Л.Хишигтогтох, Ц.Баярхүү, Х.Болорчулуун, М.Бас-Эрдэнэ, Б.Энхбаяр, П.Мөнхтөр, О.Хүрэлбаатар, Н.Номтойбаяр, Б.Энхсайхан, Л.Орхон, Л.Отгонжаргал 

Дундговь аймаг: С.Сүхбаатар, Б.Амарсанаа, Б.Доржсүмбэр, Б.Гантогтох, О.Бат-Эрдэнэ, Г.Батжаргал, Б.Цэнгэлмаа, Л.Саянаа, Б.Наранцэцэг

Завхан аймаг: Г.Аюушжав, М.Рэнцэнпүрэв, Ц.Цэрэнпунцаг, Д.Сандаг-очир, Б.Санжсүрэн, Б.Энхболд, Д.Түвшинжаргал, Д.Далайжаргал, Ч.Алтанхуяг, Ш.Батсамбуу, Б.Баярсайхан, С.Билэгт, Т.Бүдээхүү, 

Орхон аймаг: О.Содбилэг, Д.Батлут, Д.Дамба-Очир, Ц.Бат-Энх, П.Пүрэвлхагва, Б.Цолмон, Б.Бат-Эрдэнэ, Н.Энхтайван, Г.Баярцогт

Өвөрхангай аймаг: Г.Ганболд, А.Ишдорж, Я.Содбаатар, С.Чинзориг, М.Батзориг, Ш.Энхтөр, Д.Тогтохсүрэн, П.Сэргэлэн, Д.Бадамсүрэн, О.Батжаргал, Н.Төмөрхүү, Г.Билэгсайхан, Д.Баярсайхан, Т.Дуламдорж, Ө.Алтанхуяг, Ц.Нацагдолгор, Б.Баттогтох, Д.Энхжаргал, Г.Ундрахбаяр

Өмнөговь аймаг: Л.Энхболд, Н.Наранбаатар, Н.Амарзаяа, Т.Алтансүх, Х.Сугир, Б.Долгор, Х.Мандахбаяр, Л.Оюунчимэг, Х.Бадамсүрэн

Сүхбаатар аймаг: Ч.Улаан, З.Энхтөр, Т.Мөнхболд, Р.Буд, О.Мөнгөнцэцэг, Л.Халтар, Б.Гансүх, Ш.Лхамсүрэн, С.Цэрэндондов, Н.Лхагвабаатар, Б.Чулуунбаатар

Сэлэнгэ аймаг: Ж.Эрдэнэбат, Н.Оюундарь, Ш.Оргил, Г.Бямбаа, Ц.Рэгзэдмаа, Ж.Оюунгэрэл, Б.Нарантуяа, Ж.Сайнцог, О.Буянаа, Б.Цогтгэрэл, Т.Сайнжаргал, Д.Өнөрболор

Төв аймаг: Ж.Батжаргал, А.Сүхбат, Ц.Энхбат, М.Энхболд, Н.Энхболд, Ж.Баттөгс, Д.Баатар, Н.Гантулга, Б.Байгальмаа, С.Лүндэг, Б.Оюун-Эрдэнэ, Д.Гантөгс, Б.Туул

Увс аймаг: Н.Цэрэнбат, Э.Насанбат, Б.Чойжилсүрэн, Д.Батсайхан, Э.Баатарсан, Д.Мягмарсүрэн, Ч.Хүрэлбаатар, Ю.Төгсжаргал, А.Хилэнбаатар, П.Баттулга, Э.Цасчихэр, Б.Баяраа, Б.Нямсамбуу, Л.Бямбасүрэн, С.Баярт, Э.Ванчинхүү, Д.Энхчимэг, У.Цэцэгбал

Ховд аймаг: С.Бямбацогт, О.Батнасан, Г.Пүрэвганди, Д.Галсандондог, Б.болорцэцэг, М.Ганзориг, Т.Жаргалсайхан, Лхагвасүрэн, Б.Очбадрах, Х.Бат-Эрдэнэ, Б.Дүгэржав, Ц.Ганчимэг, Б.Оюунгэрэл

Хөвсгөл аймаг: Л.Энх-Амгалан, Л.Мөнхбаатар, Л.Ганболд, Ц.Даваасүрэн, Л.Төмөрбаатар, Л.Амарболд, П.Ганхүү, О.Батчулуун, Ж.Цолмон, Т.Ганди, Ж.Даваахүү, Л.Цэрэнжав, Г.Батцогт, Ц.Амарсанаа, П.Пүрэвдорж, У.Мэргэнбаяр, Ч.Цэрэнбат, Ц.Гансүх, Ө.Болдсайхан, Ц.Цэцэнзориг, П.Дэлгэрнаран

Хэнтий аймаг: Б.Бат-Эрдэнэ, Н.Ганбямба, Л.Батсайхан, Б.Наранбат, Л.Оюун-Эрдэнэ, Ц.Идэрбат, Д.Гантулга, Д.Амгаланбаатар, Н.Энхбаатар, Г.Хэрлэнчулуун, М.Батбаяр

Нийслэл: Н.Багабанди, Б.Даш-Ёндон, С.Батболд, С.Амарсайхан,и У.Хүрэлсүх, Ж.Батбаясгалан, С.Мөнхчулуун, Д.Дэмбэрэл, Б.Ганболд, П.Баярхүү, Д.Энхтөр, Г.Мөнхбаяр, Д.Амарбаясгалан, Т.Билэгт, Ш.Анхмаа, Ж.Батсайхан, Д.Мөнх-Эрдэнэ, Д.Баярсайхан, Ц.Сандуй, С.Эрдэнэтуул

Баянгол дүүрэг: Д.Лүндээжанцан, А.Ундраа, Б.Сэмжидмаа, Ж.Ганбаатар, З.Балдандугар, П.Өлзийнаран, Ж.Наранмандах, Ү.Батбаяр, Б.Жаргалсайхан, Г.Ганбаяр, Д.Мөнхжаргал, Л.Амгалан

Баянзүрх дүүрэг: Б.Батзориг, Б.Саранчимэг, Д.Оюунхорол, Ж.Энхбаяр, Э.Бат-Амгалан, Б.Сүхбаатар, Н.Баярмөнх, Б.Мөнхбаатар, Ч.Гантулга, Б.Галхүү, Т.Атармаа, Н.Баянсайхан, М.Ганбаатар, О.Одбаяр, Б.Гүрсоронзон 

Сүхбаатар дүүрэг: Д.Цогтбаатар, Ц.Мөнх-Оргил, С.Батболд, Ц.Цогзолмаа, О.Мөнгөншагай, П.Жавзмаа, Т.Дүүрэн, Г.Төмөрбаатар, Ч.Ганхуяг, Б.Уранбат

Сонгинохайрхан дүүрэг: Д.Тэрбишдагва, Б.Ундармаа, Н.Учрал, Ц.Гарамжав, Х.Нямбаатар, Ж.Сандагсүрэн, Д.Сумъяабазар, Н.Алтаншагай, Д.Ундармаа, М.Халиунбат, Р.Дагва, Д.Авирмэд, Ц.Төрхүү, Б.Бямбадорж, Б.Мөнхцэцэг

Чингэлтэй дүүрэг: Ө.Энхтүвшин, Ж.Эрдэнэбат, Д.Ганболд, Т.аюурсайхан, М.Оюунчимэг, Б.Мөнхбат, Д.Бат-Эрдэнэ, М.Эрдэнэтуяа, Н.Батсүмбэрэл, Ш.Үнэнбат

Хан-Уул дүүрэг: Д.Сарангэрэл, Б.Энх-Амгалан, Ц.Нямдорж, Ж.Алдаржавхлан, Б.Цэрэн, О.Отгонбаяр, Б.Баярбаатар, Б.Лхагважав, Д.Загджав, Ц.Байгалмаа

Багахангай дүүрэг: С.Эрдэнэбаяр, Х.Цогцэцэг, Ц.Батбаяр 

Багануур дүүрэг: Ц.Сандаг-Очир, С.Даваасүрэн, Э.Номинчулуун, Ц.Анандбазар, Ё.Нямжав

Налайх дүүрэг: С.Батжаргал, Б.Нэргүй, Ч.Раднаабазар, Б.Баяндэлгэр, Т.Энхтайван


Энэ мэдээ таалагдаж байвал: