Улстөр / 2018/01/29

Харцагуудын наадамд харцагууд өнгөллөө



Жем Интернэшнл группийн нэрэмжит Монгол улсын харцагуудад хүндэтгэл үзүүлэх барилдаанд залуу харцагууд өнгөллөө.

Улсын арслан П.Бүрэнтөгс, Р.Пүрэвдагва, гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ, заан Б.Пүрэвсайхан тэргүүтэй Улс, аймгийн алдар цолтой 256 бөх зодоглосноос Архангай аймгийн Цэнхэр сумын харьяат, Алдар спорт хороо, Нутгийн буян ХХК, Бөхбилэгт дэвжээний бөх, улсын харцага М.Бадарч 8 даван түрүүлж, Завхан аймгийн Нөмрөг сумын харьяат, Хилчин СХ, ХЦ-ийн 0277-р анги, Засагт хан групп, Завхан дэвжээний бөх, улсын харцага Д.Бат-Эрдэнэ үзүүрлэв. 
ИХ шөвөгт Ховдп аймгийн Чандмань сумын харьяат, Хилчин СХ, Лидер буянт холдинг, Ховд дэвжээний бөх, улсын заан Б.Пүрэвсайхан, Ховд аймгийн Зэрэг сумын харьяат, Алдар СХ, Монтед констракшн, Ховд дэвжээний бөх, улсын харцага Б.Бат-Өлзий нар шалгарав. 
Зүүн барууны магнай арслангууд хоёр болон тавын даваанд өвдөг шороодов. Цолныхоо хүндэтгэлд харцага цолтон 10 зодоглосноос ийнхүү гурав нь их шөвөгт шалгарсан амжилттай барилдлаа. Ер нь намраас хойших барилдаануудын дийлэнхэд харцага цолтнууд өнгөлж барилдсан тухай тайлбарлагч өгүүлж байв.

Гурвын даваа

1. у/ар Р.Пүрэвдагва - с/з Б.Бадрал

2. у/з Б.Пүрэвсайхан - с/з Х.Бөхбаяр

3. у/х Ш.Уламбаяр - а/з С.Оргилбаатар

4. у/х Н.Батзаяа - а/а Г.Шинэзориг

5. у/х Г.Алтангэрэл - а/а Б.Баянмөнх

6. у/х Ж.Амартүвшин - а/х Б.Энхсайхан

7. у/х Б.Бат-Өлзий - а/а Э.Даваажаргал

8. у/х Х.Гантулга - а/н Д.Батдорж

9. у/х Д.Бат-Эрдэнэ - а/а Ц.Мөнхбаяр

10. у/х М.Бадарч - а/н Д.Төрбаяр

11. у/н Ц.Лхагвасүрэн - а/а Г.Ганцоож

12. у/н Б.Сангисүрэн - а/х М.Батбаатар

13. у/н Б.Амарзаяа - а/а М.Мэндсайхан

14. у/н Ц.Одбаяр - а/з П.Даваадорж

15. у/н Б.Бадамсүрэн - а/х Ц.Ганбат

16. у/н Ш.Шинэбаяр - а/з Д.Ганцоож

17. у/н Б.Батжаргал - а/х Т.Дүүрэнсаран

18. у/н Л.Батзориг - а/х Г.Гантулга

19. у/н Ц.Чимэддорж - а/х Б.Доржсүрэн

20. у/н Ч.Хөхчирэнгэр - а/н Г.Жамбалдорж

21. у/н Э.Ванданцэрэн - а/а Д.Бадамгарав

22. у/н Б.Бат-Эрдэнэ - а/а Н.Хүрэлсүх

23. у/н Г.Ганжад - а/а Ж.Наранбаатар

24. у/н Д.Тамир - а/а Д.Тогтохжаргал

25. а/а Ш.Мөнгөнбаатар - а/н Э.Сумъяабат

26. а/а У.Береке - а/х О.Наранбаатар

27. а/а Н.Батсайхан - а/х Д.Аззаяа

28. а/а Т.Пүрэвсүрэн - а/з Ж.Ням-Эрдэнэ

29. а/а Б.Бат-Амгалан - а/з Э.Энх-Амгалан

30. а/а Б.Гончигтавхай - а/з Б.Түмэндэмбэрэл

31. а/а Ш.Пүрэвгарьд - а/а Э.Ууганбаяр

32. а/а П.Батсүх - а/а Т.Сайханжаргал

Дөрвийн даваа

1. у/ар Р.Пүрэвдагва - а/н Э.Сумъяабат

2. у/з Б.Пүрэвсайхан - а/х Г.Гантулга

3. у/х Ш.Уламбаяр - а/х Д.Аззаяа

4. у/х Н.Батзаяа - а/х Ц.Ганбат

5. у/х Г.Алтангэрэл - а/з Ж.Ням-Эрдэнэ

6. у/х Ж.Амартүвшин - а/з П.Даваадорж

7. у/х Б.Бат-Өлзий - а/з Э.Энх-Амгалан

8. у/х Х.Гантулга - а/з Б.Түмэндэмбэрэл

9. у/х Д.Бат-Эрдэнэ - а/а Г.Ганцоож

10. у/х М.Бадарч - а/а Н.Хүрэлсүх

11. у/н Б.Сангисүрэн - а/а Т.Сайханжаргал

12. у/н Б.Амарзаяа - а/а Ш.Пүрэвгарьд

13. у/н Ш.Шинэбаяр - а/а У.Береке

14. у/н Б.Батжаргал - у/н Д.Тамир

15. у/н Ц.Чимэддорж - у/н Г.Ганжад

16. у/н Ч.Хөхчирэнгэр - у/н Э.Ванданцэрэн

Тавын даваа

1. у/ар Р.Пүрэвдагва - а/х Д.Аззаяа

2. у/з Б.Пүрэвсайхан - а/з П.Даваадорж

3. у/х Н.Батзаяа - у/н Б.Сангисүрэн

4. у/х Б.Бат-Өлзий - у/н Г.Ганжад

5. у/х Х.Гантулга - а/з Ж.Ням-Эрдэнэ

6. у/х Д.Бат-Эрдэнэ - у/н Д.Тамир

7. у/х М.Бадарч - у/н Ч.Хөхчирэнгэр

8. у/н Б.Амарзаяа - у/н Ш.Шинэбаяр

Зургаагийн даваа

1. у/з Б.Пүрэвсайхан - а/х Д.Аззаяа

2. у/х Б.Бат-Өлзий - а/з Ж.Ням-Эрдэнэ

3. у/х Д.Бат-Эрдэнэ - у/н Ш.Шинэбаяр

4. у/х М.Бадарч - у/н Б.Сангисүрэн

Долоогийн даваа

1. у/з Б.Пүрэвсайхан - у/х М.Бадарч

2. у/х Б.Бат-Өлзий - у/х Д.Бат-Эрдэнэ

Наймын даваа

 

1. у/х Д.Бат-Эрдэнэ - у/х М.Бадарч