"Coal Mongolia-2018" чуулган өнөөдөр хоёр дахь өдрөө үргэлжилнэ. Өнөөдрийн чуулганаар Нүүрсний боловсруулалтын технологи ба агаарын бохирдол, Зам тээвэр ба нүүрсний тээвэр ложистикийн асуудлууд, Нүүрсний баяжуулалтын техник технологи, тулгамдсан асуудлууд зэрэг чухал асуудлуудыг хөндөх юм байна.
Чуулганы хөтөлбөр:
8:00 | Зочдын бүртгэл |
09:00 | Чуулганы 3-р хэсэг: Нүүрсний боловсруулалтын технологи ба агаарын бохирдол |
9:00 | Ж.Батбаясгалан, Нийслэлийн Засаг Даргын Ногоон Хөгжил, Агаарын Бохирдлын асуудал хариуцсан орлогч: "Нийслэлийн агаар, орчны бохирдлыг бууруулах чиглэлээр хэрэгжүүлж буй арга хэмжээ" |
9:30 | Г.Даваажаргал, Мэргэжилтэн, Нийслэлийн Агаарын бохирдлыг бууруулах газар: "Улаанбаатар хотын агаарын бохирдол" |
10:00 | Х.Халиун, Ерөнхий захирал, “Монголын шахмал түлш үйлдвэрлэгчдийн нэгдэл”: "Нийслэлийн агаарын бохирдлыг бууруулахад Монголын шахмал түлш үйлдвэрлэгчдийн үүрэг оролцоо" |
10:30 | Ж.Золжаргал, Шинжээч, Даян Дэлхийн Ногоон Хөгжлийн Байгууллага: “Түлш ба утаа” |
11:00 | Сэдвийн хэлэлцүүлэг |
Модератор: Л.Наранбаатар, Coal Mongolia чуулганыг үүсгэн байгуулагч, ерөнхий зохион байгуулагч, "Гложекс Консалтинг" ХХК-ийн ерөнхий захирал | |
Панелист: | |
- М.Ганбаатар, Гүйцэтгэх захирал, “Таван Толгой Түлш ХХК” | |
- Ж.Батбаясгалан, Нийслэлийн Засаг Даргын Ногоон Хөгжил, Агаарын Бохирдлын асуудал хариуцсан орлогч | |
- Х.Халиун, Ерөнхий захирал, “Монголын шахмал түлш үйлдвэрлэгчдийн нэгдэл” | |
- Ж.Золжаргал, Шинжээч, Даян Дэлхийн Ногоон Хөгжлийн Байгууллага | |
12:00 | Чуулганы 4-р хэсэг: Зам тээврийн салбар ба нүүрсний тээвэр ложистикийн асуудлууд |
Модератор: С.Болд-Эрдэнэ: Asia Mining Magazine сэтгүүлийн ерөнхий эрхлэгч | |
Панелист: | |
- Л.Халтар, Зам, Тээврийн Хөгжлийн Яамны дэд сайд | |
- Р.Мэргэн, Зам, Тээврийн Хөгжлийн Яамны Төрийн нарийн бичгийн даргын үүргийг түр орлон гүйцэтгэгч | |
- С.Батболд, Авто тээврийн бодлогын хэрэгжилтийг зохицуулах газрын дарга | |
- Б.Цэнгэл, Авто замын бодлогын хэрэгжилтийг зохицуулах газрын дарга, "МТЗ" ТӨХК-ийн Гүйцэтгэх захирал | |
- Д.Жигжиднямаа, "УБТЗ" ХНН-ийн дарга | |
- Дэвид Пол, "Аспайр Майнинг" ХХК-ийн Гүйцэтгэх захирал | |
- П.Дэлгэрнаран, “Авто тээврийн үндэсний төв" ААТТӨҮГ-ын захирал | |
13:00 | Үдийн хоолны завсарлага /Ивээн тэтгэгч: "АОДЭ" ХХК / |
14:00 | Чуулганы 5-р хэсэг: Нүүрсний баяжуулалтын техник технологи, тулгамдсан асуудлууд |
14:00 | Дэд проф. Б.Чинзориг, Ерөнхийлөгч, "Монголын Ашигт Малтмал Баяжуулагчдын Холбоо": "Монголын ашигт малтмал баяжуулалтын салбарын өнөөгийн байдал, эрх зүйн орчин" |
14:20 | Дэйвид Жианг, Гүйцэтгэх Захирал, "Монголиа Процессинг Техноложис" ХХК: “Байгальд ээлтэй хамгийн хямд зардлаар нүүрс баяжуулах технологи” |
14:40 | Либор Васек, Үйл ажиллагаа хариуцсан захирал, "Энелекс" ХХК: "Нүүрсний чанарын удирдлагын системүүд- Нүүрсний үр ашигтай олборлолт ба баяжуулалт" |
15:00 | Ж.Батболд, "ИНКО инженеринг" ХХК-ийн төлөөлөгчийн газрын захирал: "Экологийн нүүрс тээвэрлэлт ба баяжуулалтын сүүлийн үеийн чиг хандлагууд" |
15:20 | Сэдвийн хэлэлцүүлэг |
15:20 | Панелист: |
- Дэд проф. Б.Чинзориг, Ерөнхийлөгч, Монголын Ашигт Малтмал Баяжуулагчдын Холбоо, урилгаар | |
- Дэйвид Жианг, Гүйцэтгэх Захирал, Монголиа Процессинг Техноложис ХХК, БНХАУ-аас уригдсан | |
- Либор Васек, Үйл ажиллагаа хариуцсан захирал, "Энелекс" ХХК, БНЧУ | |
- Ж.Батболд, "ИНКО инженеринг" ХХК-ийн төлөөлөгчийн газрын захирал | |
- Д.Долгор, "Энержи Ресурс" ХХК-ийн ерөнхий баяжуулагч инженер | |
16:30 | Чуулганы 5-р хэсэг: "Монгол Улсын хүрэн нүүрсний орд газруудын хөгжил, хэтийн төлөв" |
16:30 | Э.Номинчулуун, Гүйцэтгэх захирал, "Багануур" ХК: |
16:45 | Ц.Энхтүвшин, Гүйцэтгэх захирал, "Шивээ-Овоо" ХК |
17:00 | О.Одбаяр, cтратеги, төлөвлөлт хариуцсан Дэд захирал, "Эрдэнэс Монгол" ХХК |
17:05 | Г.Батхуяг, Ерөнхий захирал, "Дижитал Койн Сервис" ХХК: "Нүүрсний төслүүдийн хөрөнгө оруулалтын санхүүжилтийг блокчэйнд суурилсан технологиор шийдвэрлэх боломж” |
17:20 | Сэдвийн хэлэлцүүлэг |
Модератор: Л.Наранбаатар, "Coal Mongolia" чуулганыг үүсгэн байгуулагч, ерөнхий зохион байгуулагч, "Гложекс Консалтинг" ХХК-ийн ерөнхий захирал | |
Панелист: | |
- О.Одбаяр, cтратеги, төлөвлөлт хариуцсан Дэд захирал, "Эрдэнэс Монгол" ХХК | |
- Ц.Энхтүвшин, Гүйцэтгэх захирал, "Шивээ-Овоо" ХК | |
- Э.Номинчулуун, Гүйцэтгэх захирал, "Багануур" ХК | |
- Г.Батхуяг, Ерөнхий захирал, "Дижитал Койн Сервис" ХХК | |
- Б.Батмөнх, "Шарын гол" ХК-ийн ТУЗ-ийн гишүүн | |
18:00 | Чуулганы хуралдааныг хаах |
19:00 | Нүүрсний салбарын шилдэгүүдэд шагнал гардуулах ёслолын ажиллагаа, Монгол Нүүрс Ассоциаци, Шангри-Ла зочид буудалд |
20:00 | Нүүрсний салбарын шилдэгүүдэд шагнал гардуулах: |
- Шилдэг инженер | |
- Шилдэг ханган нийлүүлэгч компани | |
- Шилдэг гэрээт олборлолтын компани | |
- Шилдэг гүйцэтгэх захирал | |
- Шилдэг компани |