Улиран сонгогдсон 37 ГИШҮҮН


2020 оны УИХ-ын ээлжит сонгууль өндөрлөлөө. Сонгуулийн Ерөнхий хорооноос урьдчилсан байдлаар дүнг танилцуулаад байна. Энэ удаагийн сонгуулиар УИХ-д дараах  37 гишүүн улиран сонгогджээ.

Ё.Баатарбилэг - Архангай аймаг /1-р тойрог/Ё.Баатарбилэг - Архангай аймаг /1-р тойрог/

Ж.Мөнхбат - Архангай аймаг /1-р тойрог/Ж.Мөнхбат - Архангай аймаг /1-р тойрог/

Г.Тэмүүлэн - Архангай аймаг /1-р тойрог/Г.Тэмүүлэн - Архангай аймаг /1-р тойрог/

Х.Баделхан - Баян-Өлгий аймаг /2-р тойрог/Х.Баделхан - Баян-Өлгий аймаг /2-р тойрог/

Г.Занданшатар - Баянхонгор аймаг /3-р тойрог/Г.Занданшатар - Баянхонгор аймаг /3-р тойрог/

Ж.Бат-Эрдэнэ – Булган аймаг /4-р тойрог/Ж.Бат-Эрдэнэ – Булган аймаг /4-р тойрог/

Б.Энх-Амгалан – Говь-Алтай аймаг /5-р тойрог/Б.Энх-Амгалан – Говь-Алтай аймаг /5-р тойрог/

Ш.Раднаасэд - Говь-Алтай аймаг /5-р тойрог/Ш.Раднаасэд - Говь-Алтай аймаг /5-р тойрог/

С.Батболд – Дундговь аймаг /6-р тойрог/С.Батболд – Дундговь аймаг /6-р тойрог/

Г.Мөнхцэцэг - Дундговь аймаг /6-р тойрог/Г.Мөнхцэцэг - Дундговь аймаг /6-р тойрог/

Х.Болорчулуун – Дорнод аймаг /7-р тойрог/Х.Болорчулуун – Дорнод аймаг /7-р тойрог/

Б.Дэлгэрсайхан – Дорноговь аймаг /8-р тойрог/Б.Дэлгэрсайхан – Дорноговь аймаг /8-р тойрог/

С.Чинзориг – Өвөрхангай аймаг /10-р тойрог/С.Чинзориг – Өвөрхангай аймаг /10-р тойрог/

Д.Тогтохсүрэн - Өвөрхангай аймаг /10-р тойрог/Д.Тогтохсүрэн - Өвөрхангай аймаг /10-р тойрог/

Ж.Эрдэнэбат – Сэлэнгэ аймаг /13-р тойрог/Ж.Эрдэнэбат – Сэлэнгэ аймаг /13-р тойрог/

Н.Энхболд – Төв аймаг /14-р тойрог/Н.Энхболд – Төв аймаг /14-р тойрог/

Ч.Хүрэлбаатар – Увс аймаг /15-р тойрог/Ч.Хүрэлбаатар – Увс аймаг /15-р тойрог/

Б.Чойжилсүрэн – Увс аймаг /15-р тойрог/Б.Чойжилсүрэн – Увс аймаг /15-р тойрог/

С.Бямбацогт – Ховд аймаг /16-р тойрог/С.Бямбацогт – Ховд аймаг /16-р тойрог/

Ц.Даваасүрэн – Хөвсгөл аймаг /17-р тойрог/Ц.Даваасүрэн – Хөвсгөл аймаг /17-р тойрог/

Л.Мөнхбаатар – Хөвсгөл аймаг /17-р тойрог/Л.Мөнхбаатар – Хөвсгөл аймаг /17-р тойрог/

Л.Энх-Амгалан – Хөвсгөл аймаг /17-р тойрог/Л.Энх-Амгалан – Хөвсгөл аймаг /17-р тойрог/

У.Хүрэлсүх – Хэнтий аймаг /18-р тойрог/У.Хүрэлсүх – Хэнтий аймаг /18-р тойрог/

Л.Оюун-Эрдэнэ – Хэнтий аймаг /18-р тойрог/Л.Оюун-Эрдэнэ – Хэнтий аймаг /18-р тойрог/

Б.Бат-Эрдэнэ – Хэнтий аймаг /18-р тойрог/Б.Бат-Эрдэнэ – Хэнтий аймаг /18-р тойрог/

Б.Жавхлан – Дархан-Уул /19-р тойрог/Б.Жавхлан – Дархан-Уул /19-р тойрог/

Б.Баттөмөр – Дархан-Уул /19-р тойрог/Б.Баттөмөр – Дархан-Уул /19-р тойрог/

Б.Саранчимэг – Баянзүрх дүүрэг /22-р тойрог/Б.Саранчимэг – Баянзүрх дүүрэг /22-р тойрог/

Д.Цогтбаатар - Сүхбаатар аймаг /24-р тойрог/Д.Цогтбаатар - Сүхбаатар аймаг /24-р тойрог/

Ц.Мөнх-Оргил – Сүхбаатар аймаг /24-р тойрог/Ц.Мөнх-Оргил – Сүхбаатар аймаг /24-р тойрог/

Т.Аюурсайхан – Чингэлтэй дүүрэг /25-р тойрог/Т.Аюурсайхан – Чингэлтэй дүүрэг /25-р тойрог/

М.Оюунчимэг – Чингэлтэй дүүрэг /25-р тойрог/М.Оюунчимэг – Чингэлтэй дүүрэг /25-р тойрог/

Ж.Ганбаатар – Баянгол дүүрэг /26-р тойрог/Ж.Ганбаатар – Баянгол дүүрэг /26-р тойрог/

Х.Нямбаатар - Сонгинохайрхан дүүрэг /27-р тойрог/Х.Нямбаатар - Сонгинохайрхан дүүрэг /27-р тойрог/

Д.Сумъяабазар – Сонгинохайрхан дүүрэг /28-р тойрог/Д.Сумъяабазар – Сонгинохайрхан дүүрэг /28-р тойрог/

Д.Сарангэрэл – Хан-Уул дүүрэг /29-р тойрог/Д.Сарангэрэл – Хан-Уул дүүрэг /29-р тойрог/

Зургийн эх сурвалж: parlament.mn


Энэ мэдээ таалагдаж байвал: